Czy warto mieszkać na obrzeżach miasta?

Czy warto mieszkać na obrzeżach miasta?

10 Listopada 2020
9 minut
Nieruchomość, Deweloper, Mieszkania, Wrocław

Stając przed wyborem kupna domu lub mieszkania na obrzeżach miasta, należy najpierw poznać kilka ważnych informacji dotyczących takiego życia. Wiele osób ma dość zgiełku miasta i decyduje się na przeprowadzkę. Jeśli do nich należysz, na pewno zaciekawi Cię ten artykuł. Z poniższego tekstu dowiesz się m.in.: jakie są zalety mieszkania na obrzeżach miasta oraz czy życie na obrzeżach jest tańsze od tego w centrum.


Zalety mieszkania na obrzeżach miasta.

Jeśli jesteś w trakcie poszukiwań odpowiedniego lokum na przyszłość, warto ustalić, czy interesuje Cię spokojne życie z dala od centrum, czy wręcz przeciwnie, ciągły ruch i obecność innych osób nie stanowią dla Ciebie problemu. Domy na obrzeżach Wrocławia charakteryzują się dobrym dojazdem do samego miasta oraz spokojnymi, zielonymi terenami wokół. Szczególnie rodziny, które posiadają dzieci, chętnie wybierają tanie domy na przedmieściach. To, co dla jednych będzie wadą mieszkania dalej od centrum, dla Ciebie może okazać się zaletą. Osiedla, które znajdują się dalej od ruchliwych ulic i hałasów, pozwolą Ci cieszyć się spokojnym wypoczynkiem po pracy, a niewielkie sąsiedztwo jest zaletą dla tych, którzy chronią swoją prywatność. Dużym atutem jest tu również cena, która sprawia, że mieszkanie na obrzeżach miasta Wrocław z pewnością należy do tańszej opcji. Bliskość zieleni oraz więcej przestrzeni wokół mieszkań, pozwala na swobodny odpoczynek na świeżym powietrzu i odcięcie się od problemów dnia codziennego.

Mieszkanie w centrum, a na obrzeżach – różnice

Mieszkając w centrum, ludzie zazwyczaj chwalą to, że wszędzie mają blisko. Pójście do sklepu czy do kina nie stanowi więc większego problemu. W centrum miasta znajduje się również duży wybór lokali handlowo-usługowych czy placówek edukacyjnych. Gdy zależy nam na czasie i rozrywce, takie rozwiązanie wydaje się być odpowiednie. Do minusów mieszkania w centrum zaliczyć można częste korki, mało wolnej przestrzeni, słabszy dostęp do terenów zielonych, oraz hałas i tłok, a w ostatnim czasie szkodliwy dla zdrowia smog. To, co powoduje, że ludzie wybierają mieszkania z dala od zgiełku miasta to przede wszystkim cisza i spokój. Po trudnym dniu w pracy, przepychaniu się przez tłumy i staniu w korkach dobrze jest odpocząć w odpowiednich warunkach. Miłośników sportów i wypoczynku na świeżym powietrzu skusi również dużo zieleni i otwarta przestrzeń. Jeżeli zależy Ci na dobrej cenie, mieszkania na obrzeżach Wrocławia okażą się być korzystniejsze dla portfela. Minusem mieszkania na obrzeżach miasta, może okazać się odległość od pracy czy szkoły, słabiej rozwinięta komunikacja i mniejszy wybór lokali handlowo-usługowych.

Mieszkanie na obrzeżach – dla kogo?

Cenisz sobie spokój i ciszę, a dojazdy do pracy nie stanowią dla Ciebie problemu? W takim razie najlepszym rozwiązaniem przy kupnie lokum, będzie dom na obrzeżach Wrocławia. Mieszkania z dala od centrum polecane są szczególnie tym osobom, których życie w mieście męczy. Taki wybór pozwoli na odpoczynek po ciężkim dniu, bez szumu i hałasu za oknem. Jeśli jesteś również miłośnikiem parków, lasów i otwartych przestrzeni, taka opcja na pewno Cię zadowoli. Planując założenie rodziny, warto także pomyśleć o tym, w jakim otoczeniu będą bawiły się Twoje dzieci. Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie mieszkanie bez bezpośredniego wyjścia na ruchliwą ulicę. Mieszkanie poza centrum jest więc idealne dla rodzin z dziećmi, osób starszych i zapracowanych dorosłych, którzy szukają miejsca odpowiedniego na popołudniowy relaks. Opcją do rozważenia są tu domy w zabudowie szeregowej z ogrodem, w którym miło można spędzić czas.

Czy życie na obrzeżach jest tańsze od tego w centrum?

Najważniejszym kryterium przy wyborze miejsca zamieszkania, jest często cena danego lokalu. Od naszych możliwości finansowych zależeć więc będzie, gdzie finalnie kupimy mieszkanie. Ze względu na dostępność szkół, ośrodków kulturowych oraz pracy, życie w centrum okazuje się być droższym rozwiązaniem. Na cenę wpływa również to, jak blisko jest do najważniejszych punktów na mapie miasta, czy mieszkanie położone jest przy głównej ulicy i kto jest zarządcą nieruchomości. Jeżeli wybierzesz życie na przedmieściach, będziesz miał gwarancję niższej ceny zakupu, jak i późniejszych opłat, więc uda Ci się nie przepłacić i zdobyć tani dom na obrzeżach. Należy również pamiętać, że mieszkanie blisko rozbudowanej infrastruktury, to nie to samo co mieszkanie w centrum. Można więc mieszkać na obrzeżach i nadal mieć dostęp do szkół czy sklepów. Podobne artykuły

Własny dom czy mieszkanie w bloku?
12 Listopada 2020

Własny dom czy mieszkanie w bloku?

Jednym z największych finansowych wyzwań w życiu jest wybór, jaką nieruchomość kupić – dom czy mieszkanie? Stojąc przed tym wyzwaniem, może Ci się nasuwać parę ważnych kwestii, które warto byłoby przemyśleć. To, jak rozwija się rynek i co nam proponuje, zmienia się co roku. Dom czy mieszkanie w 2020? W poniższym artykule odpowiemy na to pytanie, a także która z opcji jest lepsza dla singla oraz jakie są plusy i minusy domów oraz mieszkań w bloku.

12 Listopada 2020
12 minut
Nieruchomości
Jakie są zalety mieszkania w domach szeregowych?
12 Sierpnia 2020

Jakie są zalety mieszkania w domach szeregowych?

Domy szeregowe położone są na terenach miejskich i często buduje się je w sąsiedztwie już powstałych mieszkań, czy domków jednorodzinnych. Szeregówki uchodzą za miejsce idealnie dla całych rodzin na wiele pokoleń. Domy szeregowe w okolicach Wrocławia często pojawiają się jako jedna z opcji przy wyborze lokum na stałe. Dzieje się tak dlatego, że od lat ich popularność nie słabnie, a nawet przybiera na sile. Z poniższego tekstu, dowiesz się: czym są domy w zabudowie szeregowej?, co wybrać – dom szeregowy czy mieszkanie?, zalety mieszkania w domach szeregowych, a także jakie są minusy domów szeregowych. Szukasz najlepszego wyjścia dla swojej rodziny? Ten tekst pomoże Ci odpowiedzieć na najważniejsze pytania.

12 Sierpnia 2020
13 minut
Wrocław, Nieruchomości, Bloki
NoweDomy
NoweDomyNoweDomyNoweDomy

Spełnij marzenie

o własnym domu, już dzisiaj!

Skontaktuj się