Jakie są zalety mieszkania w domach szeregowych?

Jakie są zalety mieszkania w domach szeregowych?

12 Sierpnia 2020
13 minut
Wrocław, Nieruchomości, Bloki

Domy szeregowe położone są na terenach miejskich i często buduje się je w sąsiedztwie już powstałych mieszkań, czy domków jednorodzinnych. Szeregówki uchodzą za miejsce idealnie dla całych rodzin na wiele pokoleń. Domy szeregowe w okolicach Wrocławia często pojawiają się jako jedna z opcji przy wyborze lokum na stałe. Dzieje się tak dlatego, że od lat ich popularność nie słabnie, a nawet przybiera na sile. Z poniższego tekstu, dowiesz się: czym są domy w zabudowie szeregowej?, co wybrać – dom szeregowy czy mieszkanie?, zalety mieszkania w domach szeregowych, a także jakie są minusy domów szeregowych. Szukasz najlepszego wyjścia dla swojej rodziny? Ten tekst pomoże Ci odpowiedzieć na najważniejsze pytania.


Czym są domy w zabudowie szeregowej?

Jeżeli zastanawiasz się nad zamieszkaniem w domu szeregowym jednorodzinnym od dewelopera lub ktoś z Twojej rodziny poszukuje takiego lokalu, warto wiedzieć, czym charakteryzuje się zabudowa szeregowa. Jest to inwestycja na lata, dlatego znalezienie potrzebnych informacji na ten temat to priorytet. Szeregówki we Wrocławiu łączą w sobie zalety domu wolnostojącego z mieszkaniem w bloku. Zabudowa łączy się z innymi mieszkaniami, więc tak jak w bloku, swoich sąsiadów będziesz widywał codziennie. Nie jest to jednak postrzegane w kategorii wady, ponieważ znając osoby mieszkające blisko, zwiększasz bezpieczeństwo swoje oraz rodziny. Plusem jest to, że domy szeregowe nie zamieszkuje tyle osób, co w przeciętnym bloku. W tego typu mieszkaniach nie ma również wspólnej klatki schodowej, a jedynie osobne wejścia. Przy każdym domu szeregowym znajduje się co najmniej jedno miejsce parkingowe lub garaż, płaci się niższe czynsze i ma się do dyspozycji balkon, a najczęściej ogródek.

Dom szeregowy czy mieszkanie – co wybrać?

Szeregówki cieszą się popularnością zwłaszcza wśród większych rodzin, których jednak nie stać na kupno domu jednorodzinnego, a mieszkanie w bloku jest dla nich albo za ciasne, albo niewygodne. Kupując tego typu lokum, możesz mieć namiastkę życia jak we własnym domu jednorodzinnym, nie przepłacając i nie martwiąc się o samodzielne załatwianie spraw związanych z naprawami czy przeglądami.

Jeżeli cenisz sobie ciszę i spokój i nie interesuje Cię mieszkanie w centrum miasta, szeregówki to idealne rozwiązanie. Usytuowane są one bowiem najczęściej na obrzeżach miasta. Nie przeszkadza to jednak w dostępie do sklepów czy szkół, ponieważ osiedla domów szeregowych posiadają najczęściej swoją własną rozbudowaną infrastrukturę. Patrząc pod kątem tego, ile musisz zapłacić za różne typy lokali w mieście, domy szeregowe okażą się korzystne cenowo.

Zalety mieszkania w domach szeregowych

Niekwestionowaną zaletą domów szeregowych jest osobne, prywatne wejście do domu. Nikt nie trzaska drzwiami, nie dochodzą do Ciebie zapachy z klatki schodowej i nie musisz martwić się, że wracając późnym wieczorem lub nad ranem, kogoś obudzisz.

Ponadto masz dostęp do własnego ogródka, który odpowiednio zaaranżowany da Ci odrobinę prywatności i wygodny wypoczynek na świeżym powietrzu. Kolejną sprawą są miejsca parkingowe, o które bardzo trudno na większości osiedli i blokowisk. Nie tylko masz gdzie postawić samochód, ale najczęściej posiadasz dodatkowo własny garaż. 

Ważnym elementem jest również otoczenie. Osiedla domów szeregowych są idealnie zaplanowane, czyste i funkcjonalne. Możesz skorzystać z kameralnych placów zabaw, a uliczki i tereny rekreacyjne dla zwiększenia bezpieczeństwa, są monitorowane.

Minusy domów szeregowych

Jak każda zabudowa, również domy szeregowe mają pewne wady. Są to najczęściej takie minusy, które dla jednego są przeszkodą, ale dla Ciebie mogą okazać się mało uciążliwe. Jeśli lubisz mieć wpływ na wygląd domu i całego osiedla, to niestety w tym wypadku jest on niewielki. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wybrać tego, co Ci odpowiada – większość deweloperów prowadzi konsultacje z szerokim gronem odbiorców, tak, aby mieszkania spełniały najwyższe standardy życia. Kolejną sprawą jest stały układ typu część dzienna na parterze, część prywatna na piętrze. Ponadto dom szeregowy trudno jest rozbudować. Oznacza to, że akceptujesz gotowy projekt i zgadzasz się na to, aby pozostał taki na zawsze. Domy szeregowe nie są również domkami wolnostojącymi, więc zasady należy zachowywać podobnie, jak w mieszkaniu w bloku. Musisz szanować ciszę nocną oraz spokój swoich sąsiadów, więc odpadają tu głośne imprezy.
Podobne artykuły

Własny dom czy mieszkanie w bloku?
12 Listopada 2020

Własny dom czy mieszkanie w bloku?

Jednym z największych finansowych wyzwań w życiu jest wybór, jaką nieruchomość kupić – dom czy mieszkanie? Stojąc przed tym wyzwaniem, może Ci się nasuwać parę ważnych kwestii, które warto byłoby przemyśleć. To, jak rozwija się rynek i co nam proponuje, zmienia się co roku. Dom czy mieszkanie w 2020? W poniższym artykule odpowiemy na to pytanie, a także która z opcji jest lepsza dla singla oraz jakie są plusy i minusy domów oraz mieszkań w bloku.

12 Listopada 2020
12 minut
Nieruchomości
Czy warto mieszkać na obrzeżach miasta?
10 Listopada 2020

Czy warto mieszkać na obrzeżach miasta?

Stając przed wyborem kupna domu lub mieszkania na obrzeżach miasta, należy najpierw poznać kilka ważnych informacji dotyczących takiego życia. Wiele osób ma dość zgiełku miasta i decyduje się na przeprowadzkę. Jeśli do nich należysz, na pewno zaciekawi Cię ten artykuł. Z poniższego tekstu dowiesz się m.in.: jakie są zalety mieszkania na obrzeżach miasta oraz czy życie na obrzeżach jest tańsze od tego w centrum.

10 Listopada 2020
9 minut
Nieruchomość, Deweloper, Mieszkania, Wrocław
NoweDomy
NoweDomyNoweDomyNoweDomy

Spełnij marzenie

o własnym domu, już dzisiaj!

Skontaktuj się